
Чіпування
Чіп - капсула зроблена зі спеціального скла, яку не відторгає організм тварини, виглядає він як зернина, з часом вона обростає його тканинами, за рахунок чого не мігрує тілом. Інформацію з нього зчитують за допомогою спеціального сканера.
Чіпування - це введення голкою спеціального чіпу. Чіп має ідентифікацію тварини її (ім’я та призвіще хозяїна, породу, клінічний стан) Чіп складає 15 знаків. Проведення чіпування можливе в будь якому віці, це не впливає на стан здоров’я.
Цей метод є самим безпечним і безболісним для тварини, не потрібно вводити тварину в наркоз та докладати багато зусиль для того щоб ввести капсулу в тварину, можна чіпувати собак, котів, птахів, сільськогосподарських тварин та екзотичних.
Ця процедура займає мало часу, лікар ветеринарної медицини протирає місце введення чіпу спиртом, робить прокол в холці або біля лівої чи правої лопатки та вводить чіп в підшкірну клітковину. Це найкраще місце для збереження капсули.
Після введення мікрочипа цей код заноситься до електронної бази чипованих тварин. У коді міститься інформація про вихованця: щеплення, забарвлення, дата народження тощо. Крім того, вводиться інформація про власника: прізвище, ім`я, адреса, телефон. Дані зберігаються у єдиному реєстрі (єдина база чипованих тварин України, міжнародна онлайн база даних). Усі норми
виробництва, розміри та інші параметри мікрочипа повинні відповідати міжнародним стан дартам ISO 11784/11785.
На данний момент чіп дуже важливий для людей які беруть тварину з собою в подорожі, так як без чіпу, вам не дозволять залишити країну разом з вашим улюбленцем. Ще чіп допоможе не переплутати вашу тварину, якщо вона бере участь у виставках.
Та якщо тварина загубилась, то людині яка знайшла вашого улюбленця буде легше знайти вас по даним з цієї капсули.